Női egység ereje

2026.05.20

Egy tiszta, mély jelenlétről, a női egységről szólnak soraim. Egy utazásom alatt, ahogy sétáltam, megláttam egy szobrot, egy nő áll, kezében egy galambbal, és éppen elengedi... Sokáig néztem, megnyugvással töltött el. Nincs ragaszkodás, nincs félelem, csak bizalom, szabadság!

Nem sokkal később találkoztam hat fiatal lánnyal. Olyan természetesen voltak együtt egymással, olyan könnyed szeretetben, hogy jó volt csak nézni őket. Nem volt bennük versengés, megfelelés, csak tiszta jelenlét és egymás elfogadása. Ezután megláttam egy nagymamát, a lányát és az unokát. Három nő, három életkor, mégis egy áramlás. Olyan volt, mintha nem is különálló emberek lennének, hanem egy történet három fejezete. 

Ahogy nyugodott le a nap, leültem meditálni a parton. Úgy éreztem, de jó lesz most már egyedül, csendben lenni, de az élet mást hozott…Négy lány telepedett le mellém, nevetve, hangosan beszélgetve, tornáztak, próbálták egymást megtartani, emelni, újra és újra elrontották, majd még hangosabban nevettek. Egy pillanatra átfutott az elmémen, hogy arrébb megyek, hogy tudjak meditálni, de aztán hirtelen megértettem a nap üzenetét. Elkezdtem velük nevetni. Nem beszéltünk, mégis kapcsolódtunk valami láthatatlan szálon keresztül. Nagyon mély és megnyugtató érzés volt, egyfajta bizonyosság. 

És ekkor, mintha a nap egy ívet zárt volna be, a jobb oldalamon megjelent egy fehér galamb. Csendesen, szinte észrevétlenül érkezett. Egy pillanatra elgondolkodtam, hogy álmodom-e, de közben valahogy mégis olyan természetes volt és tiszta ez az egész folyamat. Mélyen megéreztem a női minőségből, hogy milyen az, amikor egymás mellett vagyunk. Amikor nem kell védekezni, nem kell bizonyítani, csak lenni szabadon. A női minőség, ami nem birtokol, hanem teret ad. Ami nem korlátoz, hanem emel. Ami nem elválaszt, hanem összeköt. Megtartani egymást, vagy épp elengedni.

Kívánom, hogy minden nő megtapasztalja ezt! Hogy legyen lehetősége igazán önmaga lenni. Hogy egyenrangúként kapcsolódhasson bárkivel, hogy ne merüljön fel benne, hogy "kevesebb" vagy "több". Hogy legyen bármely közösségnek tagja, ahol "megtartják", és ahol ő is "megtarthat"másokat. 

Szívből kívánom, hogy mindenki merjen elengedni, mint ez a női szobor, és legyen igazán szabad!

Szeretettel, Zsuzsi

Share